Hlavná stránka / Aktuality / Vyhodnotenie celoštátnej súťaže Výtvarné spektrum 2016

Vyhodnotenie celoštátnej súťaže Výtvarné spektrum 2016

53. ročník celoštátnej postupovej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby

Výtvarné spektrum 2016

VYHODNOTENIE

      

V dňoch 19. a 20. júla 2016 odborná porota v zložení: predseda: Doc. PaedDr. Jaroslav Uhel, ArtD., Liptovský Mikuláš; členovia: doc. PhDr. Adriana Récka, PhD., Nitra; Mgr. art. Eva Tkáčiková, Košice; PaedDr. Elena Porubänová, Trenčín; akademický sochár Igor Mosný, Trenčín hodnotila výtvarné práce, ktoré do celoštátnej súťaže neprofesionálnej výtvarnej tvorby Výtvarné spektrum 2016 postúpili z ôsmich krajských súťaží Výtvarné spektrum 2016.

Do súťaže bolo prihlásených 372 diel od 193 autorov. Odborná porota odporučila vystaviť 189 diel od 120 autorov. Navrhla udeliť 1 hlavnú cenu, 12 cien a 13 čestných uznaní.

    

Hlavná cena

Michal Barta, Bystričany, Trenčiansky kraj • Býčia krv, Kamenné srdce; drevená plastika

    

Kategória A – autori vo veku od 15 do 25 rokov

Prihlásení: 28 autorov, 39 diel

Vybraní: 20 autorov, 24 diel

    

Ceny bez určenia poradia:

Tatiana Ondziková, Nižná Olšava, Prešovský kraj • Spomienka na detstvo I, II; olej

Patrícia Škrobianová, Žilina, Žilinský kraj • Štúdia aktu; pastel

Natália Zámbojová, Levice, Nitriansky kraj • Návrh jedálneho lístka – Bagetka; kombinovaná technika

     

Čestné uznanie:   

Kamila Gemzíková, Stropkov, Prešovský kraj • Strach I, III; linoryt

    

Kategória B – autori vo veku od 25 do 60 rokov

Prihlásení: 69 autorov, 114 diel

Vybraní: 37 autorov, 51 diel

     

Ceny bez určenia poradia:

Juraj Ferianec, Oslany, Trenčiansky kraj • Jar 1944, Pod lesomkombinovaná technika

Ján Gáll, Rozhanovce, Košice – okolie, Košický kraj • Fašiangy (triptych) • kombinovaná technika

Renáta Kačová, Poniky, Banskobystrický kraj • Myšlienkové pochody, Tri sudičky; akryl

    

Čestné uznanie:

Ľubomír Hajdučík, Nižné Ružbachy, Žilinský kraj • Bača, kresba tušom

Branislav Kunčák, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Kopa smetí v husárskej jazdiarni v Nových Zámkoch, Dve bosorky, Sen v oblakoch; linoryt

Ľuboš Lorenz, Štós, Košický kraj • Budapeštianska 24; akryl

Elena Varšaviková, Čadca-Podzávoz, Žilinský kraj • Môj malý kráľ, Moja princezná; olej

Zuzana Valkóová, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Časy sa menia, ... a my sa meníme v nich;  linoryt

      

Kategória C – autori vo veku od 60 rokov 

Prihlásení: 49 autorov, 103 diel

Vybraní: 32  autorov, 47 diel

     

Ceny bez určenia poradia:

Karola Absolonová, Nitra, Nitriansky kraj • Detstvo – na meno si neviem spomenúť, Detstvo – Murka; olej

Lýdia Ivaňová, Trenčín, Trenčiansky kraj • Déjá Vu, keramika, Chiméra; keramika

Anna Skřipská-Kubišová, Trenčín, Trenčiansky kraj • Cudzinka, Oumie, Andreas; akvarel

      

Čestné uznanie:

Alena Adámková, Žilina, Žilinský kraj • Eskamontáž, Transfer do minulosti; kresba

Miroslav Dzuro, Bratislava, Bratislavský kraj • Zápisky z Nórska; kresba tušom

Rudolf Klikušovský, Humenné, Prešovský kraj • Z cyklu: Neresti I – III; olej

Juraj Olšanský, Nitra, Nitriansky kraj • Cesty; objekt

     

Kategória D – autori vo veku od 15 rokov výtvarne neškolení, so špecifickým výtvarným prejavom – insitná tvorba (art brute, naivné umenie, umenie outsiderov atď.)

Prihlásení: 47 autorov, 116 diel

Vybraní: 31 autorov, 67 diel

     

Ceny bez určenia poradia:

Ján Krlička, Sigord-Zlatá Baňa, Prešovský kraj • Kristus pod krížom; polychrómované drevo

Ján Nedorost, Trenčín, Trenčiansky kraj • Posledná hra hazardného hráča, Pri jazere; akryl

Ján Špuler, Bobrov, Žilinský kraj • Matka s deťmi; kamenná plastika

     

Čestné uznanie:

Anton Budzák, Poprad, Prešovský kraj • Predpoveď úrody, Dvojnásobné šťastie, Radošník; drevené  plastiky

Gabriela Madejová, Svidník, Prešovský kraj • Hora Sinaj, akryl

Peter Mušinský, Stropkov, Prešovský kraj • Jak śe Piťo na dzivjakovi voźil, Jak Piťa v slabej chviĺi dzivjak virušil; drevené plastiky

      

Zoznam autorov a vystavených diel:

   

Kategória A – autori vo veku od 15 do 25 rokov

   

Silvia Balážová, Jakubany, Prešovský kraj • Strom života; linoryt

Matúš Baňas, Ľubotice, Prešovský kraj • Pod napätím; akryl

Diana Behunová, Humenné, Prešovský kraj • Extrovert, kresba ceruzou; Iracionálne vedomý; kombinovaná technika

Tibor Bus, Kolárovo, Nitriansky kraj • Záhrada samurajov; tuš

Laura Fiľaková, Košice, Košický kraj • Keď svitá, zhasni svetlo; linoryt

Gabriela Gažová, Žilina, Žilinský kraj • Vodopády; kombinovaná technika

Kamila Gemzíková, Stropkov, Prešovský kraj • Strach I, III; linoryt

Katarína Gregová, Košice, Košický kraj • Skladanie mojej reality;  koláž; Niekde v lese; linoryt

Natália Hatiarová, Žilina, Žilinský kraj • Štúdia aktu; pastel

Jana Jandová, Liptovský Mikuláš, Žilinský kraj • Jašter; mozaika

Marek Chromjak, Hanigovce, Prešovský kraj • Alzheimer; suchá ihla

Peter Mičák, Humenné, Prešovský kraj • Hlad; akryl

Eva Mária Moleková, Košice, Košický kraj • Napätie; linoryt

Tatiana Ondziková, Nižná Olšava, Prešovský kraj • Spomienka na detstvo I, II; olej

Samuel Petrovič, Machulince, Nitriansky kraj • L-O-V-E; drevená plastika

Radovan Šenšel, Martin, Žilinský kraj • Kožuch Nori; akryl

Patrícia Škrobianová, Žilina, Žilinský kraj • Štúdia aktu; pastel

Lucia Špáková, Zalužice, Košický kraj • Trochu inak; grafika

Šimona Weissová, Košice, Košický kraj • Štylizovaná krajina; tempera

Natália Zámbojová, SUŠ L. Bielika, Levice, Nitriansky kraj • Návrh jedálneho lístka – Bagetka; kombinovaná technika

    

Kategória B – autori vo veku od 25 do 60 rokov

    

Milan Bandurčin, Košice, Košický kraj • Ktorým smerom?; olej

Michal Barta, Bystričany, Trenčiansky kraj • Býčia krv, V tranze; drevená plastika          

Daniel Boris, Pusté Úľany, Trnavský kraj • Voda v tvári I; kresba

Juraj Ferianec; Oslany, Trenčiansky kraj • Jar 1944, Pod lesom; kombinovaná technika

Henrieta Ďurovová, Pohranice, Nitriansky kraj • Dr. Zetor I, II; grafika

Ján Gáll, Rozhanovce, Košice – okolie, Košický kraj • Fašiangy (triptych); kombinovaná technika

Eva Gašparová, Zemianske Kostoľany, Trenčiansky kraj • Váhanie vážky I.; pastel; Komunikácia I; linoryt

Ľubomír Hajdučík, Nižné Ružbachy, Žilinský kraj • Bača; kresba tušom

Margaréta Halajová, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Zasnežené hory II;  kombinovaná technika

Jana Horňáková, Trenčín, Trenčiansky kraj • Modrý október; olej

Lenka Hricková, Košice, Košický kraj • Burina; akvarel

Oskar Jakubis, Piešťany, Trnavský kraj • Dav; olej

Miriam Javorková, Chorvátsky Grob, Bratislavský kraj • Strach matky, Ani jeden nie je jej; akryl

Renáta Kačová, Poniky, Banskobystrický kraj • Myšlienkové pochody, Tri sudičky; akryl

Eva Katalínová, Malé Zlievce, Banskobystrický kraj • Kohútí song; kresba

Peter Kočan, Továrne, Prešovský kraj • Pod Kajnianskym mostom; olej

Karol Košík, Poprad, Prešovský kraj • Dvorné dámy; akryl

Martina Knutová, Batizovce, Prešovský kraj • Požehnanie; akryl

Eva Kulhánková, Trenčín, Trenčiansky kraj • Čaro domova; netkaná textília

Branislav Kunčák, Nové Zámky, Nitriansky kraj • Kopa smetí v husárskej jazdiarni v Nových Zámkoch, Dve bosorky, Sen v oblakoch; linoryt

Gabriel Kurák, Vidiná, Banskobystrický kraj • Áno, Nie; maľba hlinou

Alexandra Kuráková, Vidiná, Banskobystrický kraj • Pri modlitbe; olej

Marián Kusík, Humenné, Prešovský kraj • Na polceste, Chvíľa pravdy; asambláž

Monika Kyseľová, Lučenec, Banskobystrický kraj • Hrášok na lyžici; akryl

Ľuboš Lorenz, Štós, Košický kraj • Budapeštianska 24; akryl

Martin Magyar, Sečovce, Košický kraj • Ako začínam deň; kombinovaná technika

Iveta Mečiarová, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Dualita; akryl

Ľubomír Miča, Senica, Trnavský kraj • Horizonty IV, VI; olej

Soňa Milová, Bratislava, Bratislavský kraj • Sneh a ľad; pastel

Katarína Molnárová, Chyžné, Banskobystrický kraj • Fľaše; akryl

Jozef Mráz, Žiar nad Hronom, Banskobystrický kraj • Recyklovaný; plastika

Jozef Onduš, Prešov, Prešovský kraj •  Stromy nás vidia; olej

Elena Varšaviková, Čadca-Podzávoz, Žilinský kraj • Môj malý kráľ, Moja princezná; olej

Verner Scheibenreif, Hlohovec, Trnavský kraj •  Signale di pericolo; akryl

Zuzana Valkóová, Nové Zámky, Nitriansky kraj •  Časy sa menia, ... a my sa meníme v nich; linoryt

Agneša Vavrinová, Stupava, Bratislavský kraj • Krajina; Nekrajina; akryl

Milada Ždrnja, Drietoma, Trenčiansky kraj • Zrod krajiny II; artex

      

Kategória C – autori vo veku od 60 rokov 

     

Karola Absolonová, Nitra, Nitriansky kraj • Detstvo – na meno si neviem spomenúť, Detstvo – Murka; olej

Alena Adámková, Žilina, Žilinský kraj •  Eskamontáž, Transfer do minulosti; kresba

Irena Bohunická, Žilina, Žilinský kraj • Návraty; kombinovaná technika

Jozef Boroš, Zvolen, Banskobystrický kraj • Banská Štiavnica II; olej

Martin Bubák, Bratislava, Bratislavský kraj • Sliepočka; drevená plastika

Milan Čech, Trnava, Trnavský kraj • Les, Mikulášsky kostol v zime; olej

Miroslav Dzuro, Bratislava, Bratislavský kraj • Zápisky z Nórska; kresba tušom

Emil Farkašovský, Jamník, Prešovský kraj • Žena po práci, Turisti na Spiši; olej

Judita Feňvešová, Liptovský Hrádok, Žilinský kraj • Fialová; akryl

Eva Gogová, Bratislava, Bratislavský kraj • Ukrižovaný; enkaustika

František Hos, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Chabenec; akryl

Lýdia Ivaňová, Trenčín, Trenčiansky kraj • Déjá Vu, Chiméra; keramika

Melánia Jandurová, Poprad, Prešovský kraj • Olovené mraky; počítačová grafika

Vladimír Jánošík, Jablonica, Trnavský kraj • Na výstave; pastel

Margita Janštová, Vidiná, Banskobystrický kraj • Banská Štiavnica; akryl

Vladimír Kaláb, Žilina, Žilinský kraj • Mraky nad radnicou, Ulica kráľov; akryl

Edita Kallová,  Modra, Bratislavský kraj • Šuškané-luhané; koláž

Rudolf Klikušovský, Humenné, Prešovský kraj • Z cyklu: Neresti I – III;  olej

Marta Králiková, Komárno, Nitriansky kraj • Moje Deja vu; pastel

Stanislav Luhový, Kysucké Nové Mesto, Žilinský kraj • Farba a tvar, Tak trochu inak; olej

Božena Maxová, Králiky, Banskobystrický kraj • Vnútorné videnie II; olej

Angela Mészárosová, Nesvady, Nitriansky kraj • Čo príroda dáva, anjel kreslí, Čo oko vidí, anjel kreslí I – III; kombinovaná technika

Elena Nedeliaková, Prievidza, Trenčiansky kraj • Alejou; akvarel

Juraj Olšanský, Nitra, Nitriansky kraj • Cesty; objekt

Pavel Ožďáni, Lučenec, Banskobystrický kraj • Za dedinou; akvarel

Anna Rusnáková, Vojenská 1, 040 01 Košice, Košický kraj • Spomienka na E.M.; akryl

Anna Skřipská-Kubišová, Trenčín, Trenčiansky kraj • Cudzinka, Oumie, Andreas; akvarel

Imrich Szalai, Brezno, Banskobystrický kraj • Holuby; drevorez

Renáta Szénasyová, Čachtice, Trenčiansky kraj • Kytica; kombinovaná technika

Edita Šteffeková, Malacky, Bratislavský kraj • Morská tráva; enkaustika

Jozef Mária Uher, Bratislava, Bratislavský kraj •  Kone en face, Dumka o bolesti; akryl

Silvia Vargová, Horné Dubové, Trnavský kraj • Apolón a Dafné; olej

     

Kategória D – autori vo veku od 15 rokov výtvarne neškolení, so špecifickým výtvarným prejavom – insitná tvorba (art brute, naivné umenie, umenie outsiderov atď.)

    

Peter Badáň, OZ Prvosienka Partizánske, Trenčiansky kraj • Chlapec so psíkmi, Námorník, Anjelik; keramika

Milan Bocko, Poprad, Prešovský kraj • Dievča s jablkom, Materstvo, Žena v horách; drevené plastiky

Anna Brijaková, Lučenec, Banskobystrický kraj • Moja srdcovka; olej

Anton Budzák, Poprad, Prešovský kraj • Predpoveď úrody, Dvojnásobné šťastie, Radošník; drevené  plastiky

Rastislav Frič, Ružomberok, Žilinský kraj • Záber kamery č. 30, Full service, Chaos v meste; kolorovaná kresba

Tibor Gurin, Spišská Nová Ves, Košický kraj • Kaščej Černobog; kamenná plastika

Soňa Jantošková, Prievidza, Trenčiansky kraj • Veselica tanečná, Pochovávanie Moreny, Bača s ovečkami; maľba na sklo

Štefan Jilly, Veľké Zálužie, Nitriansky kraj • Slovenský folklór; drevené plastiky

Tibor Kiss, Komárno, Nitriansky kraj • A bude obed, Tri generácie; olej

Renáta Kollárová, OZ Prvosienka Partizánske, Trenčiansky kraj • Môj Betlehem, Košík s ovocím, Matka Tereza, Postava s ružou, Tetka; keramika

Milan Kostur, Betliar, Košický kraj • Stavanie májov, Dunajec; olej

Eva Krausová, Košice, Košický kraj • Vtáčí snem; kombinovaná technika

Ján Krlička, Sigord-Zlatá Baňa, Prešovský kraj • Kristus pod krížom; polychrómované drevo

Tibor Lešš, Močenok, Nitriansky kraj • Škót, Žena ako kvet; drevené plastiky

Pavol Lofaj, Likavka, Žilinský kraj • Hlad mi zviera žalúdok; drevená plastika

Ján Lukačovič, Chtelnica, Trnavský kraj • Rok vinára I – VII; drevené reliéfy

Gabriela Madejová, Svidník, Prešovský kraj • Hora Sinaj; akryl

Štefan Maťo, Bratislava, Bratislavský kraj • Nádej I; akryl

Zoltán Mirek, Košice, Košický kraj • Kráľovič; drevená plastika

Adžana Modlitbová, Pezinok, Bratislavský kraj • Dívam sa z okna, dívam a na teba čakám; olej

Emília Muličáková, Humenné, Prešovský kraj • Šmykľavka; olej

Peter Mušinský, Stropkov, Prešovský kraj • Jak śe Piťo na dzivjakovi voźil, Jak Piťa v slabej chviĺi dzivjak virušil; drevené plastiky

Ján Nedorost, Trenčín, Trenčiansky kraj • Posledná hra hazardného hráča, Pri jazere; akryl

Martin Orlík, Vranov nad Topľou, Prešovský kraj • Apolos; plastika hlina

Jozef Pavlík, Osuské, Trnavský kraj • Spievajúce obrazy: Jednej dcéry mamka, V záhradôčke pod oblôčkom; akryl

Milan Pavlík, Čadca, Žilinský kraj • Advent bez ľudí, Koleso života, Mrazivé čaro; akryl

Tatiana Reizerová, Banská Bystrica, Banskobystrický kraj • Sväté dieťa; maľba na hodváb

Ján Špuler, Bobrov, Žilinský kraj • Matka s deťmi; kameň

Ján Veteška, Štôla, Prešovský kraj • Zahučali hory, zahučali lesy, Muž s úrodou, Záhradkár, Tulák; drevené plastiky

Katarína Vozáriková, Trenčín, Trenčiansky kraj • Panoráma Tatier – pohľad z Popradu; olej

Kamil Znamenák, Poluvsie, Trenčiansky kraj • Cesta domov; olej

    

    

Odborná porota

          

Hlavným partnerom projektu je Fond na podporu umenia.



 

Facebook

Najnovšie fotografie

Máj 2020 - Anna Marušincová_Nové prebudenie Anna Marušincová: Nové prebudenie

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v stredisku.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Jún 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30