Hlavná stránka / Aktuality / Vyhodnotenie súťaže VÝTVARNÉ SPEKTRUM Trenčianskeho kraja 2020

Vyhodnotenie súťaže VÝTVARNÉ SPEKTRUM Trenčianskeho kraja 2020

Vyhodnotenie súťaže VÝTVARNÉ SPEKTRUM Trenčianskeho kraja 2020

Konanie krajskej postupovej súťaže Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja 2020 je ovplyvnené opatreniami pre koronakrízu. I keď oneskorene, podarilo sa nám zorganizovať 24. ročník tejto úspešnej súťaže a opäť po roku dať možnosť novým i pravidelným účastníkom súťaže – výtvarníkom z trenčianskeho kraja, prezentovať svoje diela verejnosti. Slávnostné vyhodnotenie súťaže spojené s odovzdaním ocenení sa uskutoční v piatok 3. júla 2020 o 17.00 h vo výstavných priestoroch Dubnického kaštieľa.

Do súťaže bolo prihlásených 112 diel od 55 autorov. Porota odporučila vystaviť 75 diel od 50 autorov a navrhla udeliť 1 hlavnú cenu, 12 cien a 8 čestných uznaní.

    

Dňa 8. 6. 2020 členovia odbornej poroty: Mgr. art. Iveta Ochránková, Trenčín; PaedDr. Elena Porubänová, Trenčín a výtvarník Jozef Vydrnák navrhli udeliť tieto ocenenia:

    

Hlavná cena:

Marianna Ambrušová, Stará Turá • Speculum mundi, akryl na plátne; Sprievodca duší, akryl na plátne; Ranným vlakom, akryl na plátne; Akvabely, akryl na plátne; Jedáci, akryl na plátne

    

Skupina I, A. kategória: maľba

Ceny: neudelené                                                                                                                         

                                             

Skupina I, A. kategória: kresba a grafika

  1. cena: Sára Zvěřinová, Dubnica nad Váhom • Okno do hlavy, kresba
  2. cena: Bartolomej Dvorský, Púchov • Insomnia, kresba fixou; Hysteria, kresba fixou; Delirium, kresba fixou; Psychosis, kresba fixou; Pyromania, kresba fixou

                                                                                                              

Skupina I, C. kategória: plastika

Ceny: neudelené

    

Skupina II, A. kategória: maľba

  1. cena: Ján Balaj, Mníchova Lehota • Narodeniny, maľba   
  2. cena: Stanislava Vojtková, Považská Bystrica • Zátišie pri Váhu I, akryl; Zátišie pri Váhu II, akryl
  3. cena: Mária Duhárová, Trenčín • Sľub, kombinovaná technika; Zachytený sen, kombinovaná technika               

Čestné uznanie:                                                                              

Róbert Čudai, Trenčín • Tiché miesto, pastel                                              

Štefan Gardoň, Ladce • Zima v Záriečí, olej                                              

Tibor Hladký, Nová Dubnica • Kontemplácie, akryl, olej             

Karol Matejka, Považská Bystrica • Bezdomovci, olej; Zátišie, olej; Slnečnice, olej

Božena Sádecká, Považská Bystrica • Potulky Manínom, akryl                             

Ľubomír Zdurienčík, Považská Bystrica • Príbeh jednej lásky, akryl

     

Skupina II, B. kategória: kresba a grafika

  1. cena: Ján Balaj, Mníchova Lehota • Kolekcia kresieb, kresba a kolorovaná kresba
  2. cena: Stanislav Drozd, Prievidza • Symbióza, kolorovaná kresba
  3. cena: neudelená

     

Skupina II, C. kategória: plastika

Ceny bez určenia poradia:

Miloš Rác, Považská Bystrica • Hnevajúci milenci, bronzová plastika

Daniela Rešetková, Trenčín • Jarná symfónia, súbor arttex                                         

Tibor Scherhaufer, Trenčín • Nespoznaný, reliéf keramika

Čestné uznanie:

Darina Líšková, Bojnice • Plstený kabát, mokré plstenie   

Hilda Lojdlová, Trenčín • KT v parku, keramika

                                                      

D. kategória: insitná tvorba (výtvarne neškolení, so špecifickým výtvarným prejavom – art brut, naivné umenie, umenie outsiderov a pod.)

  1. cena: Ján Nedorost, Trenčín • Deň posledného súdu, akryl     
  2. cena: Ivan Medvedík-Volon, Brezová pod Bradlom • Chrám, olej; Sudičky a brány osudu, olej; Slnko v sieti, olej
  3. cena: neudelená                                                                                                                                                                                                                                  

   

Zoznam vystavujúcich autorov:

 

Skupina I, A. kategória: maľba

Prihlásených 6 autorov, 13 diel, vybraných 5 autorov, 6 diel

Ivana Mária Čechvalová, Hôrka nad Váhom • Cestou do sadu, akvarel, perokresba; Jesenná lúka, pastel

Terézia Nunhardtová, Trenčín • Bytie, akryl                                                                            

Nikol Sadloňová, Stará Turá • Myšlienková konfúzia, olejomaľba

Karolína Valjentová, Dubnica nad Váhom • Dark sides, kombinovaná technika

Sára Zvěřinová, Dubnica nad Váhom • Pandorina krabička, maľba        

    

Skupina I, A. kategória: kresba a grafika

Prihlásení 2 autori, 6 diel, vybraní 2 autori, 6 diel

Bartolomej Dvorský, Púchov • Insomnia, kresba fixou; Hysteria, kresba fixou;  Delirium, kresba fixou; Psychosis, kresba fixou; Pyromania, kresba fixou

Sára Zvěřinová, Dubnica nad Váhom • Okno do hlavy, kresba

    

Skupina I, C. kategória: plastika

Prihlásený 1 autor, 1 dielo, vybraný 1 autor, 1 dielo

Viktoria Žigmundová, Bojnice • Štruktúra, drevený objekt

    

Skupina II, A. kategória: maľba

Prihlásených 32 autorov, 70 diel, vybraných 28 autorov, 46 diel

Marianna Ambrušová, Stará Turá • Speculum mundi, akryl na plátne; Sprievodca duší, akryl na plátne; Ranným vlakom, akryl na plátne; Akvabely, akryl na plátne; Jedáci, akryl na plátne

Ján Balaj, Mníchova Lehota • Narodeniny, maľba

Ján Brídzik, Mníchova Lehota • Portrét I, olej

Anna Balajová, Trenčín • Červené stromy I – IV                         

Adriana Bilkova, Trenčín • Ľadové kráľovstvo, kombinovaná technika

Róbert Čudai, Trenčín • Tiché miesto, pastel

Ľubomír Dubec, Veľká Čausa • Opar v lese, maľba akryl

Mária Duhárová, Trenčín • Sľub, kombinovaná technika; Zachytený sen, kombinovaná technika

Štefan Gardoň, Ladce • Zima v Záriečí, olej

Matúš Gogora, Trenčín  • Bez názvu, kombinovaná technika                                                  

Anna Hladká, Považská Bystrica • Pri jazere, akvarel; Zima, akvarel

Tibor Hladký, Nová Dubnica • Kontemplácie, akryl, olej    

Silvia Kutna, Trenčín • Tí, na ktorých ti záleží, maľba akryl         

Romana Liptáková, Kostolná-Záriečie • Skok, akryl                                                                

Magdaléna Lukićová, Trenčín • Sen, akryl

Karol Matejka, Považská Bystrica • Bezdomovci, olej; Zátišie, olej; Slnečnice, olej

Anna Mokrášová, Považská Bystrica • Potok, akryl

Gabriel Petráš, Trenčín • Maják na Makarskej, akryl na plátne; Na malom námestí (Jelsa, ostrov Hvar), akryl na plátne; Na nábreží (Jelsa, ostrov Hvar), akryl na plátne

Božena Sádecká, Považská Bystrica • Potulky Manínom, akryl

Tibor Scherhaufer, Trenčín • Papriky, akryl; Surikaty, akryl

Renáta Strapková, Prievidza • Úsmev ženy III, kombinovaná technika                                                       

Jaroslav Svetlík, Trenčín • S vetrom opreteky I, akryl; S vetrom opreteky II, akryl                

Vladimír Šimík, Považská Bystrica • Zima, tempera

Edita Škárová, Trenčín • Vrana k vrane sadá, akryl; Prelínanie, akryl

Sláva Šulyová, Považská Bystrica • Čudné mačky, kombinovaná technika

Zuzana Šušlíková, Považská Bystrica • Lávka, olej

Stanislava Vojtková, Považská Bystrica • Zátišie pri Váhu I, akryl; Zátišie pri Váhu II, akryl 

Hedviga Vozáriková, Opatovce nad Nitrou • V záhrade, inšpirované obrazom P. Kľúčika, akryl

Ľubomír Zdurienčík, Považská Bystrica • Príbeh jednej lásky, akryl

    

Skupina II, B. kategória: kresba a grafika

Prihlásení 3 autori, 6 diel, vybraní 3 autori, 3 diela

Ján Balaj, Mníchova Lehota • Kolekcia kresieb, kresba a kolorovaná kresba

Stanislav Drozd, Prievidza • Symbióza, kolorovaná kresba

Emília Mihaličková, Trenčín • Žena, kresba ceruzou

    

Skupina II, C. kategória: plastika

Prihlásených 7 autorov, 8 diel, vybraných 7 autorov, 7 diel

Nadežda  Jakúbková, Dubnica nad Váhom • Janka, artetextil                                     

Romana Liptáková, Kostolná-Záriečie • Lastovička, kombinovaná technika                                                                               

Darina Líšková, Bojnice • Plstený kabát, mokré plstenie 

Hilda Lojdlová, Trenčín • KT v parku, keramika                                             

Miloš Rác, Považská Bystrica • Hnevajúci milenci, bronzová plastika

Daniela Rešetková, Trenčín • Jarná symfónia, súbor arttex

Tibor Scherhaufer, Trenčín • Nespoznaný, reliéf keramika         

       

D. kategória: insitná tvorba (výtvarne neškolení, so špecifickým výtvarným prejavom – art brut, naivné umenie, umenie outsiderov a pod.);

Prihlásení 4 autori, 8 diel, vybraní 4 autori, 6 diel

Miroslava Kučmínová, Trenčianska Teplá • Slnečnice, akryl; Kráľ na dvore, akryl

Ivan Medvedík-Volon, Brezová pod Bradlom • Chrám, olej; Sudičky a brány osudu, olej; Slnko v sieti, olej

Ján Nedorost, Trenčín • Deň posledného súdu, akryl

Ľuboslava Zábojníková, Považská Bystrica • Bažant, olej



 

Facebook

Najnovšie fotografie

September 2020 - Jiří Skřipský_Slnečné leto Jiří Skřipský: Slnečné leto

INFO MAILOM

Registrujte sa pre bezplatný odber noviniek z diania v stredisku.

Kalendár podujatí

Predchádzajúci mesiac Október 2020 Nasledujúci mesiac
Po Ut St Št Pi So Ne
  1
Podujatia na deň 1.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020

11.9.2020 - 04.10.2020

2
Podujatia na deň 2.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020

11.9.2020 - 04.10.2020

3
Podujatia na deň 3.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020

11.9.2020 - 04.10.2020

4
Podujatia na deň 4.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020

11.9.2020 - 04.10.2020

5
Podujatia na deň 5.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

6
Podujatia na deň 6.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

Literárne soirée

06.10.2020, 18:00

7
Podujatia na deň 7.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

8
Podujatia na deň 8.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

9
Podujatia na deň 9.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

10
Podujatia na deň 10.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

11
Podujatia na deň 11.10.2020
TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

12
Podujatia na deň 12.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

13
Podujatia na deň 13.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

14
Podujatia na deň 14.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

15
Podujatia na deň 15.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

16
Podujatia na deň 16.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

17
Podujatia na deň 17.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

18
Podujatia na deň 18.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

19
Podujatia na deň 19.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

20
Podujatia na deň 20.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

21
Podujatia na deň 21.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

22
Podujatia na deň 22.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

23
Podujatia na deň 23.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

24
Podujatia na deň 24.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

25
Podujatia na deň 25.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

26
Podujatia na deň 26.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

27
Podujatia na deň 27.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

28
Podujatia na deň 28.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

29
Podujatia na deň 29.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

30
Podujatia na deň 30.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020

31
Podujatia na deň 31.10.2020
VÝTVARNÉ SPEKTRUM 2020 • Vranov nad Topľou

12.10.2020 - 13.11.2020

TVORIVÉ DOTYKY S REMESLOM

23.9.2020 - 19.11.2020