TRENČIANSKE OSVETOVÉ STREDISKO V TRENČÍNE

VESMÍR OČAMI DETÍ - pozvánka na vernisáž a výstavy

Termín: od 5.4.2023 do 28.4.2023

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne sa ponorilo do hlbín nekonečného vesmíru. Dorazilo k nám obrovské množstvo pestrofarebných výkresov, ktoré zachytili nielen našu vzácnu modrú planétu, ale aj neznáme vzdialené svety okolo nás. A niet divu, pretože VESMÍR OČAMI DETÍ je jedna z najobľúbenejších a najdlhšie existujúcich výtvarných súťaží na Slovensku.  
 
Regionálne kolo 38. ročníka celoslovenskej súťaže, ktoré vyhlásilo TNOS, bolo určené pre deti a žiakov MŠ, ZŠ a ZUŠ z okresov Bánovce nad Bebravou, Nové Mesto nad Váhom, Myjava a Trenčín. V rámci tohto regiónu sa do súťaže zapojilo 72 školských a predškolských zariadení, ktoré nám spolu zaslali neuveriteľných 762 výkresov!
 
Odborná porota si detské práce pozrela počas vyhodnotenia, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 3. apríla 2023. Porota pracovala v zložení: Mgr. art. Barbora Petríková, Mgr. Kristína Bánovská a Ing. Jozef Vydrnák. Rozhodovanie poroty nebolo vôbec jednoduché, lebo každý detský výkres bol jedinečný, originálny a najmä plný detskej kreativity. Porotcom sa však napokon podarilo vybrať 25 víťazných prác, a to piatich súťažných kategóriách (zoznam víťazov je dostupný v prílohách na stiahnutie). 
Víťazné práce ako aj mnohé ďalšie originálne dielka detí budete môcť obdivovať od 5. do 13. apríla 2023 v priestoroch ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Následne sa výstava presunie do tzv. galérie za oknami v Okruhovom dome armády (ODA). Vesmír očami detí bude skrášľovať centrum Trenčína od 14. do 28. apríla 2023. Víťazné práce napokon poputujú do celoslovenského kola súťaže.
Touto cestou by sme vás zároveň chceli pozvať na slávnostnú vernisáž spojenú s udeľovaním cien. Podujatie sa uskutoční v stredu 12. apríla od 9:00 v priestoroch ZUŠ Karola Pádivého v Trenčíne. Súčasťou vernisáže bude aj kreatívny workshop spojený s tvorivou dielňou, ktorý bude viesť známy maliar Jozef Vydrnák.
 
Všetci ste srdečne vítaní!
 
Vyhlasovateľom súťaže je Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo, súťaž finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Zabezpečuje

Mgr. Kristína Jurzová 032/6555 325 kristina.jurzova@tnos.sk