TRENČIANSKE OSVETOVÉ STREDISKO V TRENČÍNE

VESMÍR OČAMI DETÍ - výstava víťazných prác na Starej Turej

Termín: od 11.4.2024 do 25.4.2024

Stará Turá bude po prvýkrát vystavovať detské práce obľúbenej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí, ktorá je známa po celom Slovensku. Výstavu si môžete pozrieť v Dome kultúry Javorina, a to od 11. do 25. apríla 2024. Výstava predstaví výber 25 najlepších prác i mnohé ďalšie výtvarné dielka, ktoré do regionálneho kola namaľovali žiaci a deti z okresov Myjava a Nové Mesto nad Váhom. Slávnostná vernisáž spojená s udeľovaním cien sa uskutoční v dome kultúry v utorok 16. apríla 2024 so začiatkom o 9 hod. Okrem prezentácie výstavy sa môžete tešiť aj na hudobný program pripravený v spolupráci so ZUŠ Stará Turá. Súčasťou podujatia bude aj kreatívny workshop pre malých výtvarníkov pripravený v spolupráci s maliarom Jozefom Vydrnákom.
Zoznam ocenených prác v regionálnom kole nájdete v prílohách na stiahnutie. A keďže súťaž je viacstupňová, víťazné práce poputujú z regionálneho kola do celoslovenského výberu.
Vyhlasovateľom celoslovenskej výtvarnej súťaže Vesmír očami detí je Slovenská ústredná hvezdáreň Hurbanovo, organizátorom regionálneho kola je Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne. Súťaž finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

Zabezpečuje

032/6555 325 Mgr. Kristína Jurzová (kristina.jurzova@tnos.sk)